مقالات و اخبار

رینوتکس؛ دریچه هاب صادرات محصولات دانش بنیان

به گزارش روابط عمومی سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی؛ جانشین رئیس شورای سیاستگذاری نمایشگاه نواوری و فناوری ربع رشیدی، با بیان اینکه چشم انداز از این دوره نمایشگاه ایجاد هاب صادرات محصولات دانش بنیان است، گفت: هدف داریم، رینوتکس ۲۰۲۲ را با تجربه فرا منطقه ای و رینوتکس دریچه ای برای ایجاد هاب صادراتی باشد.

عبدالرضا فلاح در نشست با مسئول زون های تخصصی دهمین دوره نمایشگاه نواوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۲) با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور، گفت: امسال رینوتکس وارد دهمین سال از فعالیت خود می شود و با کوله باری از تجربه دوره های گذشته و همچنین همزمانی با سال تولید، دانش بنیان و اشتغال افرین، قطعا قدمی اثرگذار در توسعه اقتصاد دانش بنیان منطقه شمالغرب کشور خواهد داشت.

وی با بیان اینکه رینوتکس، دومین رویداد نمایشگاهی  بزرگ کشور در حوزه فناوری است، افزود: در این دوره باید اهمیت لازم به کیفیت و کمیت این نمایشگاه به عنوان دومین رویداد مهم کشوری داده شود.

مشاور استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش بنیان با بیان اینکه در دهمین دوره نمایشگاه رینوتکس تاکید بر ایجاد هاب صادراتی محصولات دانش بنیان خواهد بود، ادامه داد: همکاری بخش دولتی، خصوصی، صنعت، دانشگاه ها، شرکت های دانش بنیان و فناوران می توان حرکتی بروز و قوی تر با رویکرد نگاه به اینده شاهد برگزاری نمایشگاهی اثربخش باشیم.

وی با اشاره به اینکه نگاه جدی به این رویکرد داریم و با ایجاد خانه فناوری در کشور اذربایجان و هاب صادرات قطعا می توانیم قدم های بزرگتری برداریم و شاهد ایجاد فضاهای اشتراکی تولید مشترک بین المللی باشیم، اضافه کرد: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه حمایت از واحدهای فناور و تولیدات داخلی مبتنی بر دانش است و بخش خصوصی و دولت نقش حمایتی و تقویتی در این بستر ایفا خواهند کرد.

فلاح خطاب به مسئول زون های تخصصی نمایشگاه رینوتکس گفت: محتوای زون ها باتوجه به نیاز های استان و اکوسیستم فناوری تبریز با ایده های جدید و کمیت و کیفیت بالا اماده شود.
وی درانتها خاطرنشان کرد: رویدادهای جانبی نمایشگاه نیز مناسب با چالش های روز برنامه ریزی شوند تا جوابگوی نیازهای علمی و تجربی فناوران باشد.

کد مطلب : 935  |   تاریخ انتشار: جمعه, شهريور 25, 1401

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟