مقالات و اخبار

انعکاس خبری ثبت حقوقی منطقه ویژه علم و فناوری

منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی (استان آذربایجان شرقی) به عنوان دومین منطقه ویژه علم و فناوری کشور، سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه ویژه خود را به ثبت رساند.

کد مطلب : 829  |   تاریخ انتشار: دوشنبه, خرداد 19, 1399

منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی (استان آذربایجان شرقی) به عنوان دومین منطقه ویژه علم و فناوری کشور، سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه ویژه خود را به ثبت رساند.
به منظور راهبری و مدیریت تاسیس و توسعه مناطق ویژه علم و فناوری، دبیرخانه شورای عالی عتف در هجدهمین جلسه شورای عالی اساسنامه سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه ویژه علم و فناوری را به تصویب رساند، سازمان عامل استقرار وظیفه مطالعه تاسیس، مدیریت و توسعه منطقه ذیربط را برعهده خواهد شد. بر این اساس مقرر شد استانهای دارای مجوز منطقه ویژه ضمن مشخص نمودن سهامداران و میزان سهام آنها، اساسنامه سازمان عامل استقرار خود را در استان ثبت کنند.

بنا بر این گزارش پس از ثبت سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه ویژه ربع رشیدی، احکام جدید اعضای هیات اجرایی توسط وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و دبیرکل محترم شورای عالی عتف صادر گردید تا ضمن شروع به کار سازمان عامل استقرار، هیات اجرایی استان آذربایجان شرقی نیز جلسات خود را آغاز کند.

گفتنی است مناطق ویژه علم و فناوری به منظور هم افزایی عناصر موثر علم و فناوری در ایجاد جامعه دانایی محور و ارتقای فناوری در استانهای آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، اصفهان، یزد و بوشهر تاسیس شد.

شایان ذکر است هیات اجرایی به منظور هماهنگی، نظارت و مدیریت تاسیس و توسعه مناطق ویژه و نظارت بر عملکرد سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه در سطح استان به ریاست استاندار تشکیل می‌شود.

لینک های این خبر در خبرگزاری ها:
در سایت دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری فارس
خبرگزاری خبرروز
خبرگزاری تی نیوز
خبرگزاری ایلنا

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟