مقالات و اخبار

کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT در آذربایجان شرقی راه‌اندازی می‌شود

کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT در آذربایجان شرقی راه‌اندازی می‌شود

کد مطلب : 824  |   تاریخ انتشار: يکشنبه, ارديبهشت 21, 1399

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش و جایگاه اقتصاد دیجیتال و حوزه فناوری اطلاعات در ارتقای شاخص‌های اقتصادی استان، گفت: برای استفاده بیشتر از این ظرفیت، کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان راه‌اندازی می‌شود.
علی جهانگیری در دومین جلسه کارگروه اقتصاد دیجیتال استان که به منظور هم‌اندیشی درخصوص راه‌اندازی کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات در آذربایجان شرقی برگزار شد، افزود: هدف این طرح ایجاد بستری برای تسهیل‌گری شرکت‌های حوزه ICT است تا ضمن تامین نیازهای استانی، منطقه‌ای و کشوری، زمینه برای صادرات محصولات ICT نیز فراهم شود.
 وی با بیان اینکه راه‌اندازی این مرکز، امکان رشد شرکت‌های نوپای حوزه ICT و ایده‌های فناورانه در این حوزه را ایجاد می‌کند، گفت: برای این منظور باید برنامه‌ای مشخص و مدون تهیه و وظایف تمام دستگاه های مرتبط در اجرای پروژه مشخص شود.
 جهانگیری همچنین برآورد منابع مورد نیاز برای راه‌اندازی کریدور ICT در استان را خواستار شد و افزود: باید با فراهم کردن امکانات و تسهیلات مناسب از جمله معافیت مالیات و عوارض، شرکت‌ها را برای استقرار در این مرکز ترغیب کنیم.
 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهداف راه‌اندازی کریدور ICT در استان، گفت: این مرکز باید محلی باشد تا سازمان‌ها نیازهای خودشان را در آن جا مطرح کنند و برای این نیازها راهکارهای مناسب ارائه شود.
لازم به ذکر است که این کریدور در راستای شبکه فناوری و نوآوری ICT سازمان عامل ربع رشیدی شکل و گرفته سازمان ربع رشیدی جزء هسته مرکزی این کریدور می باشد.

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟