مقالات و اخبار

غریب خواجه مدیر عامل سازمان: ثبت نام رینوتکس 2021 از 15 شهریور آغاز می شود

کد مطلب : 926  |   تاریخ انتشار: دوشنبه, شهريور 15, 1400

به گزارش روابط عمومی سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی، سعید غریب خواجه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این نمایشگاه در قالب 21 زون تخصصی برگزار می شود.

وی از اتخاذ تدابیری برای برگزاری همزمان حضوری و مجازی این نمایشگاه خبر داد و گفت: تمهیدات مورد نیاز برای برگزاری حضوری و مجازی نمایشگاه اتخاذ شده است و متقاضیان می توانند در زمان ثبت نام نحوه حضور خود را مشخص کنند.

مدیرعامل سازمان عامل استقرار و دبیر منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه افزود: این نمایشگاه با هدف  تجاری سازی فناوری، بسترسازی برای تکمیل چرخه ی علم تا فناوری و فناوری تا کسب و کار، شناسایی و معرفی نوآوری ها و اختراعات فناورانه و طرحها و ایده ها ی دانش محور، معرفی توانمندی های پژوهشی و فناوری و بسترسازی برای کاربردی کردن آنها، ایجاد ارتباط بین دانشگاهیان و فناوران با بخشهای مختلف اقتصادی و اجرایی، گسترش همکاری های فناورانه منطقه ای، ملی و بین المللی، ایجاد فضای مناسب کسب و کار برای نخبگان علمی و فناوری و شکل گیری شرکت های دانش بنیان، جذب سرمایه گذاری( داخلی و خارجی) برای فرصت های سرمایه گذاری دانش بنیان و  افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان برگزار می شود.

غریب خواجه، ضمن تقدیر از حمایت های مدیر عامل نمایشگاه بین المللی تبریز افزود: با حمایت های ویژه آقای ماهوتی ما توانستیم این نمایشگاه را در تقویم نمایشگاه های بین المللی نهایی کنیم و در شرایط فعلی کرونایی نیز تعطیلی نمایشگاه ها قطعا درمان نیست ما باید ضمن رعایت پروتکل ها بتوانیم امورات را پیگیری کنیم.

وی از برگزاری نمایشگاه های جنبی در حاشیه رینوتکس خبر داد و افزود: از امسال در کنار رینوتکس سالانه یک نمایشگاه جنبی نیز خواهیم داشت و امسال جشنواره و نمایشگاه مد و پوشاک ایرانی اسلامی را با تاکید بر تکنولوژی های پوشیدنی برگزار می کنیم تا ضمن استفاده خانواده ها فناوری های جدید این حوزا را گردهم می آوریم.

مدیرعامل سازمان عامل استقرار و دبیر منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی ضمن دعوت از خیران استان برای حضور و حمایت از نمایشگاه رینوتکس اظهار کرد: امروز اگر خیری از یک شرکت فناوری حمایت کند بدون شک این شرکت های کوچک می تواند برای حداقل ده نفر اشتغال آفرینی کند .

وی در خصوص جشنواره رینوتکس نیز گفت: جشنواره مختص طرح های توسعه و تجاری سازی  خواهد بود، بخش جشنواره همه ساله از طریق داورهای استانی و فرا استانی داوری شده و در نهایت برگزیدگان معرفی می شوند.

غریب خواجه در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در رابطه با ایجاد و راه اندازی کارخانه نوآوری در تبریز گفت: متاسفانه با وجود پیگیری های متعدد سال گذشته شهرداری پایبند تعهدات خود در تامین مکان نبود و امسال با وجود پیگیری های متعدد توانستیم با دانشگاه فرهنگیان در محل دانشسرا به توافق برسیم و امیدواریم با حل مشکلات حقوقی و فرایند کار با جذب نزدیک ده میلیارد برای منظر سازی از طرف تهران اقدامات را آغاز کنیم.

گفتنی است نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در راستای بهبود فضای کسب و کار دانش بنیان و با رویکرد توسعه و تجاری سازی فناوری سالانه در تبریز برگزار می گردد. این نمایشگاه و جشنواره در سنوات گذشته با عنوان نمایشگاه و جشنواره فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی برگزاری می گردید که از سال 1396 با تغییر عنوان به نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی و نام اختصاری RINOTEX به فعالیت خود ادامه داده است. دوره اول نمایشگاه در سال 1384 و دوره های بعدی آن از سال 1393 بطور مستمر برگزار می گردد. در سال 1399 هشتمین دوره این نمایشگاه به دلیل همه گیری ویروس کرونا برای اولین بار به صورت مجازی در بستر وب سایت رینوتکس و با همکاری شرکت های فعال در این حوزه برگزار گردید. این نمایشگاه هر ساله آبان ماه در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار و از سراسر دنیا بازدید کننده و شرکت کننده دارد. نهمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی نیز آبان ماه 1400 به صورت حضوری – مجازی برگزار خواهد شد.

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟